OI mámy

21.07.2017 15:12
Seriál Rodičovství trochu jinak – díl 1 V minulé sérii článků o vztazích mezi zdravými a postiženými jste se mohli dočíst, jak zvládají své partnerské radosti a starosti. Život v pevném vztahu jde ruku v ruce s přirozenou touhou po dítěti, která je stejně silná jako u zdravé populace. Jen...
08.02.2010 15:53
Stacey Heraldová z Kentucky měří 73 centimetrů a je nejmenší matkou na světě. Na konci listopadu 2009 porodila už třetí dítě během tří let. Její poslední potomek, syn Malachi, přišel na svět císařským řezem osm týdnů před termínem a vážil necelý kilogram. Stacey Heraldová se synem Malachim Foto:...
23.02.2009 16:28
Mé jméno je Melissa Davert, je mi 35 let a mám osteogenesis imperfekta typu 3, měřím 86cm. Měla jsem asi na 200 zlomenin, ale jen několikrát žeber, významnou zlomeninu jsem neměla 15 let.V roce 1992 jsem se vdala za báječného muže Kena. Ken měří 168 cm a má lehkou mozkovou obrnu. Nyní jsem vedoucí...
23.02.2009 14:47
  A woman who weighs 37 pounds, stands 3 feet tall and uses a wheelchair has given birth to her first child.  Eloysa Vasquez, 38, suffers from Type 3 osteogenesis imperfecta, a disorder that makes bones soft and brittle.  Žena, která váží pouze necelých 17 kilo, měří 90 cm a užívá...
23.02.2009 14:45
    A woman who is just 28 inches tall believes she has set the world record for the smallest person ever to give birth. Žena, která měří pouhých 72 cm věřila, že se stane nejmenší osobou, která kdy dala život dítěti. Stacey Herald was told by doctors that having a child could kill her,...

Diskusní téma: OI mámy

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

Albertrew 04.06.2018
The prostate is an essential portion of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate is located just before the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it is almost always very uncomfortable and inconvenient for the patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.Prostate infection, also called prostatitis, is the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years of age. Infections of the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of types of prostate infection. It is brought on by bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition associated with a particular defect within the gland and the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be a result of trauma to the urinary tract or by infections from other parts in the body. A patient may experience testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal of the prostate defect then the employment antibiotics and NSAIDs to treat the soreness.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not even to establish the causes of these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and heavy lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable weight loss program is important. These are some from the steps you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for health and wellness and it'll also keep the urinary track clean.

2. Some studies declare that several ejaculations a week will help to prevent cancer of the prostate.

3. Eat pork moderately. It has been shown that consuming greater than four meals of beef a week will heighten the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most critical measure to look at to make sure a normal prostate is to select regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you must opt for prostate examination at least once 12 months.

Osteogenesis imperfecta

Božena Váňová 24.06.2014
Ahojte všichni, já sice sama OI nemám, ale mám tři kluky s tímto postižením. Tuto nemoc měl jejich otec, který bohužel před dvěma roky zemřel a nechal mě tady samotnou na 4 děti - 3 kluky /17,15,12/ a vytouženou holčičku necelých 7 let. Podle výsledků genetických testů z května 2014 mají kluci potvrzenou tuto vadu geneticky, holčička naštěstí ne. Prostřední z kluků je taktéž mentálně postižený - středně těžké, ale je vcelku soběstačný. Ostatní dva kluci mají jen lehčí stupeň - občas nějaká zlomenina, čím víc se blíží puberta, tím je to lepší.Nevíte jestli existuje nějaká nadace pro tyto děti? Ráda bych se zapojila do činnosti. Prosím dejte mi vědět, pokud někdo o nějaké víte. můj email-bozena.vanova01@seznam.cz

taky čekám mimi

Romana 08.07.2009
Ahojky zdravim Vás všechny,jak tak čtu povídání mezi Vámi,ráda bych se k připojila budoucí mamky a maminky.Jste holky moc statečné.Já mám OI taky 3 stupně a měřím 90cm,teď jsem v jedenáctém týdnu plus pět dnů,uplně chápu jak píšete o tom,že si věci pro miminko budete pořizovat až po narození.Zatim ničemu nevěřim a strašně se jen všeho bojim o miminko a pak chvilkama působí i pud sebezáchovy.Před třema ýdny jsem o mimi málem přišla krvácela jsem.Teď mám hematom,ale který prý zatrim mimi neohrožuje.Teď jsem často tak nafouklá,že si neumim představit vyšší stupeň těhotenství,no ale uvidíme.Moc Vám fandim...

Re: taky čekám mimi

Safra 26.07.2009
Ahoj Romano, držím ti všech, našich osm palečků! Ať to dobře dopadne, a dávej o sobě vědět! Já sem krvácela ještě ve dvacátém týdnu, teď mě zjistili těhotenskou cukrovku, tak držím dietu, ale nějak mě to nejde, asi si budu muset píchat inzulín,ale to neva, vydžím všecičko. Nějak nás ty děti zkoušejí :-)).
Pápá.

mimi

Stáňa 30.06.2009
ahoj Safro neboj šechno dobře dopadne když už jsi tak daleko tak ten zbytek už zvládneš.Vím že je to období teď těšké ale uvidíš až budeš vruce držet ten malí uzlíček štěstí vturánu zapomeneš jak bylo to deviti měsíční období dlouhé.Stojí to za to.Moc držím palce a pisaj jak si na tom já se teď na pár dní odmlčím jedu na dovolenou k bráchovi on má dva špunty tak budu tak trochu hlídat a rozmaslovat moje synovce.Jednomu jsou dva roky a tomu druhému 4 měsíce.A budeme připravovat základy pro malou chaloupku mi jsme to pomenovali že budeme jezdit na vejminek tak nás čeká hodně práce.Tak se mějte všichni moc fajn a Safro držím moc palečky už máš jméno?

Re: mimi

Safra 01.07.2009
Ahoj Stáňo, děkuji za hezká slova. Jména ještě nemáme všechny moje varianty tatínek zatrhl :-)). Ale on jistě povolí!!! :-))

Re: nazdárek lomíci

Marcela Pustková 30.06.2009
ahoj četla jsem si tvuj článek,a chci ti jen říct že nemusíš mít strach.mám 3 lomivosti a porodila jsem 2 zdravé holčičky.taky jsem se toho bála ale dopadlo to dobře,nechala jsem si dát lokalní umrtvení do páteře a tak jsem mohla komunikovat z doktorama,aby se nestaly nějaké zlomeniny a navíc jsem hned viděla miminko.uvidíš vše dobře dopadne musíš tomu věřit tak se opatruj a hlavně se neboj.lomivka Marcela

Re: nazdárek lomíci

Lea 30.06.2009
Safro,od srdce přeji,aby vše proběhlo a dopadlo pro Vás i miminko dobře.Jste mladá a silná,tak tomu věřím.Pa

nazdárek lomíci

Safra 30.06.2009
Zdravím všecky nové lomíky!!! Páč nemáme doma televizi tak jsem teď na na návštěvě na netu shlédla tolik diskutovaný přad klíč na téma osteogenesis, moc se mě to líbilo. Je to ale opravdu natočené z té smutnější stránky. Jinak naše miminko se má dobře, pořád tam poskakuje! Příští týden jdu na kontrolu, mám sedm kilo na hoře. Jak nemůžu používat pravou nohu, tak zůstala hubená oproti tělu a vypádá to divně. Už se nějak víc kolíbám a nechodím moc daleko. Tento týden končíme šestý měsíc. Pro miminko doma vůbec nic nemám, a dlouho mít asi nebudu, pořád se bojím aby to dopadlo dobře. Nejraději bych všecko pořídila až po porodu, až když budu opravdu mimi držet v ruce živé a zdravé. Letos v létě tedy nikam nejedeme, nejezdíme ani na kratší i půldenní výlety, protože mě nebývá dobře, a musím hodně ležet. Kam pak pojedete vy o prázdninách. Nechodím ani plavat, protože jsem v bazénu před plánovaným otěhotněním chytla nějakej vaginální chcíp, a pak sem musela brát tři týdny antibiotika, nyní nechi riskovat, že toc chytím znova. Do toho máme vcestnou placentu, což není zrovna ideální. Nemůžu proto ani cvičit a tak zvesela krnim. Jsem moc zvědavá jak dlouho tam mimi vydrží, jestli to bude v termínu, nebo dřív. Už se těšíme. Tak zatím pápá.

..

Pett 30.06.2009
Ahojky ve spolek
No Safruš já kojila 6 týdnů ale to jen kvůli žlučníku..hned po 6 nedělí mě celou zkroucenou odvezla rychlá a akutně na sál vzaly mi žlučník,kus jater a žaludku..jo takže kojení je velice individuální ..Ale neboj se toho pokud by jsi snad musela přestat dneska existujou moc dobré náhražky jídel (mlék)pro mimi..já byla a jsem spokojená s Nutrilonem je sic dražžší ale pro mimi nejideálnější na trávení a tak posílení imunity..Pokud to však jen trochu pujde koj,koj,koj...Co se týká nejakých vápníků a toho , tak jsem nic nebrala jen snad magnezium jinak nic jo po porodu je dobrý Lecitin pro kojící matky je trahý ale zhoustne ti po něm mléko mám ho doma jeˇště dost mohu ti jej klidně poslat pokud by jsi ho chtěla , ten se musí pak přestat užívat když už nekojíš jinak by maminka hodně kynula:o))No jinak se mame dobře máme 72cm a 8 kilo a 2 zuby a pěkně zlobíme:o))ale je to můj Andílek...
1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek