MUMIO

19.02.2009 16:57

Mumio - tajemná substance, o jejíž existenci měli vědomosti jen zasvěcení a mocní.
Elixír králů a velmožů.
Černé zlato, které se zlatem skutečným vyvažovalo. Opředeno tajemstvími, z nichž část zůstává neodhalena doposud.

 

Co je Mumio?

Z chemického hlediska je mumio přírodní směsí organických i anorganických látek. Skládá se z 26 stopových prvků, 10 oxidů kovů, 6 aminokyselin, steroidů, fosfolipidů, řady vitamínů, éterických olejů a dalších biologicky aktivních látek.

Slovo mumio doslova znamená "chránící tělo před nemocemi", "tělo uchovávající". V oblastech, kde se rozkládala perská říše, je pojem mum dodnes používán pro označení růstu.

Mumio nemá nic společného s mumiemi (mumia vera aegliptiaca), s látkou, která je směsí prášku z mumií, konzervovaných asfaltem a pryskyřicemi. Tato látka se používala k zastavování krvácení.

Naleziště se nacházejí vysoko v horách Asie, z geografického hlediska tvoří přes tato pohoří pás. Místní lidé Mumio sbírají v jeskyních a skalních průrvách, v těžce dostupných terénech ve výškách nad 3000m. Skupina se vydává do hor na několikatýdenní výpravu, jejímž výsledkem je několik vaků syrového mumia. Protože sběr mumia bývá pro tyto lidi jediným zdrojem příjmů, umístění svých nalezišť pochopitelně tají a informace o lokacích se předávají z otce na syna. Mumio se vyskytuje na stěnách a stropech jeskyň nebo v průrvách v podobě krápníků nebo malých stalaktitů, které svým tvarem připomínají slzy (proto název Slzy hor).

Očištěné od příměsí má Mumio černou barvu, na povrchu je lesklé. Konzistencí se podobná asfaltu. Téměř okamžitě se rozpouští i tělesným teplem (na dlani). Má výrazně hořkou nezaměnitelnou chuť a charakteristickou zvláštní vůni. Velice snadno se rozpouští ve vodě. V lihu se nerozpouští. Jemný sediment musí být po rozmíchání minimální.

MUMIO je takový "černý zázrak". Velmi blahodárně působí na organismus celého těla - podporuje imunitu, pomáhá při astmatu, ekzémech, infekcích, žaludečních a střevních potížích.

Pro nás Osteogenesis imperfecta je však důležité že MUMIO - Mumio výrazně urychluje srůstání kostí (je to zvláště očividné u starších a starých lidí) - kostní svalek se tvoří o 8 až 17 dnů dříve! a dále výrazně podporuje vstřebávání vápníku.

Více na www.mumio.cz